Fotogalerie: Květná neděle

FOTOGALERIE Z KVĚTNÉ NEDĚLE

Na květnou neděli si připomínáme den, kdy Pán Ježíš slavně přijel do Jeruzaléma. Lidé ho vítali a oslavovali. Ale také si připomínáme, že brzy na to začalo jeho velké trápení - byl zatčen a ukřižován.

Nedělní bohoslužba má tento den zvláštní začátek - scházíme se před kostelem, kde čteme z Bible evangelium o příjezdu Pána Ježíše do Jeruzaléma a kněz nám posvětí jarní ratolesti - "kočičky". Proč ratolesti? Protože lidé na Ježíše při vjezdu do Jeruzaléma mávali jarními výhonky palem. V kostele potom čteme "pašije" - příběh o Ježíšově utrpení a ukřižování.

Květná neděle je šestá a zároveň také poslední neděle doby postní. Květnou nedělí začíná svatý týden, tj. poslední týden těsně před Velikonocemi, ve kterém si nejvíce připomínáme, co všechno se stalo před Ježíšovým vzkříšením.

(převzato z webu: deti.vira.cz)