Víkend v Hostinném

10.11.2019

Ve dnech 8. 11. - 10. 11. 2019 děti z hořické farnosti trávily s otcem Filipem a vedoucími podzimní víkend ve Skautském domě v Hostinném.

Přestože počasí bylo deštivé, nic jim nebránilo v tom, aby si pobyt hezky prožily.

Program nabízel hraní her, předvádění scének a další aktivity. Ve skupinkách si děti prošly město a s připravenými anketními otázkami oslovovaly obyvatele Hostinného. Zjišťovaly, jak lidé prožívají změny, které přinesl 17. listopad 1989 a proč je zmiňováno v této souvislosti jméno sv. Anežky České.

Otec Filip navrhl dětem, zda si nechtějí zahrát v živém betlému. Samozřejmě že nápad byl okamžitě přijat, role se rychle obsadily. Využilo se sobotního odpoledne a začalo se zkoušet.

A již nyní se můžeme těšit na ŽIVÝ BETLÉM v podání dětí a dospělých z naší farnosti.