ZPRÁVY

U příležitosti významného výročí 100 let od založení Československé republiky proběhla v hořickém chrámu Narození Panny Marie slavnostní bohoslužba. V zaplněném kostele mezi věřícími i posluchači nechyběli ani představitelé našeho města - byl zde starosta Aleš Svoboda, místostarosta Ivan Doležal a několik zastupitelů. Bohoslužbu doprovázel na kůru...

V neděli 21. 10. 2018 jsme oslavili Světový den misií, který je u nás známý pod názvem Misijní neděle. Věřící se během tohoto dne společně modlí a finančně přispívají do světového fondu solidarity, ze kterého jsou podporovány projekty na pomoc potřebným na všech kontinentech skrze Papežské misijní dílo šíření víry.

V pátek 12. 10. 2018 vystoupila v našem kostele skupina Good Work. Skupina Good Work vznikla na jaře roku 1996 v Odrách. Prvních 19 let vystupovala pod názvem Paprsky. V Hořicích vystoupila poprvé.

V pátek 5.října 2018 se v kostele Narození Panny Marie uskutečnil varhanní koncert, který pořádalo město Hořice. Koncert se uskutečnil v rámci Českého varhanního festivalu a vystoupila na něm zpěvačka Gabriela Eibenová a varhaník Adam Viktora.

V pátek 14. 9. 2018 nám na farní zahradě "pod pergolou" přednášel P.Tomáš Petráček o pontifikátu papeže Františka a o krizích v dějinách církve.

V neděli 9. 9. 2018 jsme dopoledne v našem kostele slavili poutní mši svatou. Odpoledne jsme se znovu sešli v kostele na krátké pobožnosti a potom jsme na farní zahradě "pod pergolou" prožili pohodové farní setkání :-)

V neděli 29. 7. (po svátku sv. Kryštofa, patrona cestujících) - proběhlo po mši svaté před kostelem žehnání dopravních prostředků. Bylo možné požehnat auta, kola, motorky, kočárky i koloběžky :-)

Farní výlet

16.06.2018

V sobotu 16. 6. 2018 jsme navštívili Jablonné v Podještědí a Kamenický Šenov.